Příprava a instalace phpBB 3

Příprava a instalace phpBB 3

Pokud jste se rozhodli vytvořit si vlastní fórum, tak vás čeká pár jednoduchých kroků, díky kterým si své phpBB 3 nainstalujete. V prvé řadě si musíte stáhnout programové soubory a češtinu k phpBB 3 (například z domovské stránky). Pokud si chcete vše nejprve vyzkoušet, tak si můžete stáhnout zatím jen demoverzi phpBB 3. To už záleží na vás. Jakmile budete mít vše stažené, tak rozbalte archiv. Jeho obsah odešlete pomocí FTP klienta na server. Poté si spusťte internetový prohlížeč, do kterého zadáte název domény, do jejíhož kořenového adresáře jste si uložili fórum. Pak se vám zobrazí instalační průvodce, podle kterého dále postupujete. Po úspěšném nainstalování se můžete těšit na vlastní fórum. Pomocí jednoduchých kroků budete mít i vy tolik oblíbené phpBB 3. Můžete si na něj převést vaše již existující fórum.

Instalace phpBB 3 další kroky

Pokud máte vše připravené a zobrazil se vám instalační průvodce, tak vás čeká pár dalších nenáročných kroků, díky nimž budete mít skvělou verzi phpBB 3. V instalačním průvodci si zvolíte záložku INSTALOVAT. V té se zobrazí údaje, na kterých lze phpBB 3 spustit. Instalační script v tomto kroku provede kontrolu samotného nastavení serveru a dále pak modulů, a dostupných typů databází. V nastavení databáze se musí dávat pozor na to, abyste zadali správný název serveru. Uživatelské jméno a název databáze jsou shodné s názvem vaší databáze určené pro phpBB 3. Po té se vyplní heslo. Instalátor pak vyzkouší, jestli jsou zadané údaje v pořádku. Dále je velice důležité správně vyplnit údaje budoucího administrátora phpBB 3. Jako dalším krokem je základní nastavení fóra. Zde si můžete nastavit například povolování emailů. Dalším krokem je vyplnění názvu domény, na které phpBB 3 poběží. Na závěr nesmíte zapomenout přesunout, nebo smazat přes FTP složku install. Pokud se tato složka neodstraní, tak fórum nelze řádně používat.

Partner webu:

Webhosting C4 - 20 GB, PHP, MySQL, administrační systém, 1.200 Kč na rok s doménou v ceně. Bezproblémová instalace phpBB, Joomla, Drupal. Návody pro C4 - užitečné rady pro zákazníky.