Historie phpBB 3

Historie phpBB 3

Než vzniklo samotné phpBB a poté další jeho verze, jako je phpBB 3, tak do té doby měl každý uživatel jen málo možností k tomu, jak si založit své vlastní fórum. A to, co už bylo k dispozici, nestálo za řeč. Zakladatelem phpBB je James Atkinson. Ten se jednoho dne rozhodl, že jeho web potřebuje opravdu kvalitní fórum, a proto se rozhodl, že vytvoří vlastní verzi UBB. Udělal si proto vlastní strukturu fóra tak, jak si to představoval. Základy první, zcela funkční verze byly připraveny 1. července 2000. V tento den je poslal James Atkinson na server, který se věnuje internetovým vývojářům s prosbou, zda by mu nepomohli s testováním. O pár dnů později se systém odeslal na sepsání zdrojového kódu. V červenci se také tým rozrostl o Nathana Coddinga a Johna Abela a tento tým vývojářů začal pracovat na první verzi phpBB. Kompletní plná první verze byla hotová v prosinci roku 2000. Pak už začali vznikat další a další verze a nakonec i phpBB 3.

PhpBB 3 a vývoj

Ode dne, kdy byla světu představena první plná verze, se tým vývojářů postupně začal rozrůstat i o další osoby. Jedním z nich byl i BartVB, který začal pracovat na verzi 1.2. Další osoba jménem Paul, se začala zajímat o možnostech napadnutelnosti phpBB hackery. Také zjišťoval to, jak tuto skutečnost napravit v plánované verzi 2.0. Práce na plánované phpBB 2.0 začaly 17. února 2001. Ambice našich vývojářů byly daleko větší než u první verze. Po roce trvající usilovné práci a nekonečného testování, byla phpBB 2.0 začátkem dubna 2002 vydána. Tato verze byla přezdívaná Super Funny. V této době se k týmu vývojářů připojil další člověk – Doug Kelly. Třetí řada, tedy phpBB 3, byla vydána v prosinci 2007. Světu byla představena první finální verze 3.0.0. Tato nová verze přinesla řadu nových funkcí a možností a v neposlední řadě by také od základu přepsán zdrojový kód.

Partner webu:

Webhosting C4 - 20 GB, PHP, MySQL, administrační systém, 1.200 Kč na rok s doménou v ceně. Bezproblémová instalace phpBB, Joomla, Drupal. Návody pro C4 - užitečné rady pro zákazníky.